Ana sınıfı öğrencilerine dini değerler eğitimi

​Şırnak'ın Silopi ilçesindeki bir anaokulda öğrencilere Dini Değerler Eğitimi verilmeye başlandı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Nene Hatun Anaokulu'nda 4 ile 6 yaş arası öğrencilere Dini Değerler Eğitimi verilmeye başlandı.

Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Silopi İlçe Müftülüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 4 ile 6 yaş öğrencilerine ana sınıfı ders müfredatının yanı sıra ‘Dini Değerler Eğitimi’ veriliyor. 23 öğrencinin katıldığı ders programında çocuklar, İslam’ın ve imanın şartlarını öğrenerek, namaz eğitimi de alıyorlar.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan ders öğretmeni Meryem Aşık Efe, verilen eğitimden öğrenci velilerinin de memnun kaldığını söyledi.

Eğitim müfredatında Kur'an harflerini, namaz kılmayı da minik öğrencilere aktardığını belirten Efe “Öğrencilerimiz evde, okulda adap eğitimi de alıyorlar. Büyüklere saygı küçüklere sevginin nasıl verileceğini küçük yaşta öğretiyoruz ki, ileriki yaşlarında temelde aldıkları eğitim ile topluma faydalı bireyler olsunlar." dedi.

Okul müdiresi Hayriye Soydoğan da eğitimin verimli olduğunu ve eğitim öğretim yılı başında yoğun talep olduğu için ‘Dini Değerler Eğitimi’ adı altında bir sınıf açmayı planladıklarını söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler