Ankara merkezli “Çakıcı” operasyonu: 17 gözaltı

Ankara Sincan Kapalı Cezaevinde bulunan Alaattin Çakıcı adına suç işledikleri öne sürülen 17 şüpheli, polis ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasından Çakıcı’nın avukatı da buluyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sincan Kapalı Cezaevinde bulunan Alaattin Çakıcı adına suç işledikleri öne sürülen kişilere yönelik soruşturma başlattı.

“Çıkar amaçlı silahlı örgüt üyesi olmak” ve “örgüt adına faaliyet” suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında Çakıcı’nın 17 adamı hakkında gözaltı kararı verildi. Çakıcı’nın avukatı da gözaltı kararı verilen isimler arasında yer aldı.

Karar üzerine polis ekipleri, aralarında Çakıcı'nın avukatının da yer aldığı 17 kişiyi, Kırıkkale’de gözaltına aldı.

Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Çakıcı, geçtiğimiz günlerde bir gazetenin patronu ve 6 yazarını, gazetenin kendisiyle ilgili bir haberi nedeniyle ölümle tehdit etmişti. Çakıcı, iki kez Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarda da bulunmuştu.

Çakıcı'ya Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde süresiz sağlık kurulu raporu verilmesi de tartışmalara neden olmuştu. Bu gelişme üzerine Çakıcı hakkında hem Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hem de Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. HSK 1. Dairesi, Kırıkkale Başsavcısının değiştirilmesine karar vermişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler