Arakanlı Müslümanlara uygulanan vahşet Siirt'te telin edildi

TÜGVA Siirt İl Temsilciliği, Myanmar ordusu ve Budist çeteler tarafından Arakanlı Müslümanlara karşı yapılan katliamları telin etti.

TÜGVA Siirt İl Temsilciliği, Myanmar ordusu ve Budist çeteler tarafından Arakanlı Müslümanlara karşı yapılan katliamları düzenledikleri basın açıklamasıyla telin etti.

Basın açıklamasını TÜGVA Siirt İl Temsilcisi İbrahim Ethem Göztok okudu. Arakandaki Müslümanlara yönelik saldırı ve katliamlara sert tepki gösteren Göztok, her geçen gün İslam coğrafyasının küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne döndüğünü söyledi.

Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insanın da yurtlarından edildiğine dikkat çeken Göztok, Mazlumlara yönelen bombaların menşei hep dünyanın kan emici vampirleri olan küresel sömürü ülkeleri olurken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açıkça ortadadır. Son olarak Myanmar’ın Arakan Eyaleti’nde cereyan eden ve şiddeti giderek artan zulmün artık dayanılacak hali kalmamıştır. Son bir asırdır batı dünyası tarafından merhamet ve aydınlanma felsefesi olarak lanse edilen 'Budizm' dinine mensup eli kanlı teröristler; çoluk çocuk gözetmeksizin masum Müslüman bir halkı hunharca katlettiler." dedi.

Müslüman coğrafyanın zengin yeraltı ve yer üstü kaynaklarının 3 asırdır sömürüldüğünü dile getiren Göztok, "Kan gölüne dönen bu coğrafyalarda tetiği sıkan elin aynı güç odaklarının desteğini aldığını biliyoruz. Filistin’de, Suriye’de, Moro'da, Cezayir’de, Doğu Türkistan’da, Etiyopya’da, Bosna’da yaşanan kıyımlar gözümüzün önünde iken; terör ve İslam kelimelerinin aynı cümlede zikredilmesinin, vahşi ve sinsi bir medeniyetin kullanışlı maşalarının yaşanan vahşete meşruiyet sağlaması amacıyla tasarladığı algı operasyonunun bir parçası olduğunu çok iyi biliyoruz. Sömürgeci ülkeler ilkel, barbar ve bencilce davranarak; İslam düşmanlığı odaklı yeni bir küresel sömürge düzeni kurmak amacıyla dünyayı çıkmaz bir yola sürüklemektedirler. Haz ve tüketime endeksli, kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımayan bu bencil, vahşi ve saldırgan medeniyetin mensuplarını insanlığa davet ediyoruz." diye belirtti. (Murat Orhan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler