Artuklu Üniversitesinden 15 Temmuz etkinlikleri

​Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla “15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” adı altında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

11-16 Temmuz tarihleri arasında bir hafta boyunca fotoğraf sergisi ve konferans düzenlenerek Mevlid-i-Şerif okutulacak.

Etkinlikler hakkında açıklamada bulunan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Türkiye'nin, 15 Temmuz 2016 tarihinde milletin birlik ve beraberliğini bozma hedefiyle emsali görülmemiş hain ve alçakça bir askeri darbe kalkışmasına tanıklık ettiğini söyledi.

Ağırakça, milletin, bu hunharca saldırı ile iradesine yapılan ihanet karşısında tek yürek olup şer odaklarına karşı dünya tarihine geçecek bir destan yazdığını belirtti.

15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına, bu ihanetin üzerinin örtülmesine ve hainlerin yaptıkları alçaklığın hesabının sorulmasının önüne geçilmesine kesinlikle izin vermeyeceklerinin altını çizen Rektör Ağırakça:

“Cumhurbaşkanımızın, Meclisimizin, Başbakanımızın ve tüm güvenlik güçlerimizin canları pahasına sahip çıktığı cumhuriyetimize ve milli irademize yönelik, FETÖ/PDY terör örgütünün ihanetini hatırlarda canlı tutmak ve gelecek nesillere yeniden yaşatmayı düşünecek olanlara karşı direnme konusunda en güçlü ilhamı ve mirası bırakmak için Mardin Artuklu Üniversitesi olarak 15 Temmuz yıldönümünde fotoğraf sergisi, konferans ve şehitler için Mevlid-i Şerif okuma etkinlikleri düzenleyeceğiz." dedi.

Etkinliklerin ilki bugün saat 16.00’da Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük binası fuaye alanında 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisinin açılışıyla yapılacak. Açılışın ardından Rektör Ağırakça’nın konuşmacı olarak katılacağı  "15 Temmuz Darbe Girişimi, Milletin Zaferi" konulu konferans düzenlenecek. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler