​FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında dava açılan "Askeri casusluk davası"na bakan eski hakime hapis cezası verildi.

Hakkında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında dava açılan "Askeri casusluk davası"na bakan İzmir 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi eski Başkanı Atilla Rahman'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

İzmir 15'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşmaya sağlık sorunları nedeniyle katılmadı. "Heyetin reddi' talebinde bulunan Rahman'ın avukatı Uğur Karadağ'ın talebine duruşma savcısı ise talebin reddedilmesi yönünde görüş belirtti. Mahkeme heyeti de savcının talebini kabul ederek bu isteği reddetti.

Davayı sonuçlandıran mahkeme heyeti, sanık Atilla Rahman'ı 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıp, kaçma şüphesi bulunduğundan tutuklanmasına karar verdi.

Hatırlanacağı üzere, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meslekten ihraç edilen ve "Askeri casusluk davası"na bakan İzmir 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi eski Başkanı Atilla Rahman, o dönemde polis tarafından gözaltına alınmış ve daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler