Siirt il Emniyet Müdürlüğü, "Asayiş Suçlarının Önlenmesine" yönelik yapılan çalışmalar kapsamında avukat olduğu iddiası ile dolandırıcılık suçuna karışan bir şahsın yakalandığını bildirdi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "16 Eylül 2021 tarihinde Siirt Adliyesinde M.O ve İ.E. davasıyla ilgili duruşmanın sürdüğü sırada, daha önceden ilimize gelerek avukat olduğu iddiası ile dolandırıcılık suçuna karışan A.B. isimli şahıs elinde avukat cübbesi ile görülerek görevliler tarafından tanınmıştır. Şahıs kontrol edildiğinde, şahsın avukat olmadığı halde sahte isim kullanarak Siirt Adliyesinde çeşitli mahkemelerde usulsüz iş ve işlemler yaptığı tespit edilerek gözaltına alınmıştır." denildi.

Şahsın yapılan üst aramasında adliyede gerçekleştirdiği iş ve işlemlere ilişkin geçersiz olduğu değerlendirilen belgelere el konulduğu kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler