Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin, bir kanunun bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dair taleplerini reddetti.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında, Anayasa Mahkemesinin (AYM), CHP milletvekillerinin, bir kanunun bazı maddelerinde değişiklik yapılmasına dair taleplerini reddetmesi hakkındaki kararı yayımlandı.

Buna göre; TBMM üyeleri Engin Altay, Levent Gök, Özgür Özel ile birlikte 131 milletvekili, 23 Şubat 2017 tarihli ve 6824 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı maddelerindeki fıkraların yürürlükten kaldırılmasını ve değişiklik yapılmasını talep etti.

AYM Başkanlığı, söz konusu taleplerin, anayasanın 2'nci, 7'nci, 10'uncu ve 73'üncü maddelerine aykırı olmadığına 28 Şubat 2018 tarihinde karar vererek, bu talepleri reddetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler