Aynı aileden 9 kişi için cenaze töreni

İstanbul Kartal'da çöken binada aynı aileden hayatını kaybeden 9 kişi için cenaze töreni düzenlendi.

Kartal'da çöken binada enkaz altında kalarak hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii'nde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da katıldı.

Kartal Orhantepe Mahallesi Sema Sokağı'ndaki Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesi sonucu hayatını kaybeden Alemdar ailesinin 9 üyesi için Pendik sahilindeki 15 Temmuz Şehitler Camisi'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Aynı aileden hayatını kaybeden 9 kişinin cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldı.

Cenaze namazını kıldıran Erbaş, vefat edenler için cemaatten helallik istedi. Erbaş, cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmada, vefat edenlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Millet olarak yaşamış olduğumuz bu açıdan dolayı hepimizin başı sağ olsun. Şuanda musallada bulunan ve göçük altında kalarak can verdikleri için hükmen şehit olarak kabul ettiğimiz merhum ve merhume kardeşlerime Rabbim rahmet eylesin” dedi.

Erbaş, musibetler karşısında gösterilen sabrın önemine değinerek, “Kur’an-ı Kerim’de buyurulduğuna göre, başına çeşitli şekilde musibet gelen kişiler derler ki, “Biz Allah için varız ve Allah’a dönücüleriz. Sabredenlere müjdeler olsun” buyuruluyor. Onun için bize sabretmek düşüyor” diye konuştu.

"Buradan çıkarılması gereken birçok ders var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Buradan çıkarılması gereken birçok ders olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Şu an musallada bize bir va'z u nasihatte bulunuyorlar. Buradan bizim de nasibimizi almamız lazım. Adımlarımızı da buna göre atmamız lazım. Temenni ediyorum ki biz buradan va'z u nasihati alıp, geleceğimizi de buna göre inşallah tayin ederiz, belirleriz. Diyanet İşleri Başkanımız sizlerden zaten helallikleri aldı. Hakkımızı helal ettik. Rabb'im inşallah sevgili Habibinin Liva-ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında bizleri buluştursun. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun. Sırat-ı müstakimden bizleri ayırmasın. Allah cümlemizden razı olsun." diye konuştu.

Alemdar ailesinin fertlerinin cenazeleri, defnedilmek üzere Pendik Yeni Şeyhli Mezarlığına götürüldü.

Erdoğan, cenaze töreni öncesinde Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesi sonucu hayatını kaybeden Gökay Alemdar (22), Mustafa Alemdar (48), Saime Alemdar (89), Ecrin Naz Alemdar (11), Erdoğan Alemdar (52), Eslem Alemdar (19), Safiye Alemdar (70), Safiye Alemdar (45), Ayşe Alemdar'ın (46) yakınlarına taziyelerini iletti. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler