Aynı yerde 3 kişi daha boğuldu

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 4 gün önce bir çocuğun boğulduğu yerde 3 kişi daha boğuldu.

Birecik'te Fırat Nehri'ne giren ve ardından boğulma tehlikesi geçirdiğini fark ettikleri arkadaşlarını kurtarmaya çalışan 2 kişi, arkadaşlarıyla beraber boğularak hayatını kaybetti.

Serinlemek amacıyla Kale Altı mevkiinde Fırat Nehri'ne giren Suriye uyruklu bir çocuğun boğulduğunu fark eden arkadaşları nehre atlayarak onu kurtarmak istedi. Arkadaşını kurtarmak isteyen diğer 2 Suriyeli de boğuldu.  

Sık sık boğulma vakalarının yaşandığı, sahil güvenlik ve dalgıçların olmadığı ilçede aşırı sıcaklardan dolayı halk serinlemek amacıyla Fırat Nehri'ne giriyor.

İlçe halkı artan boğulma olaylarına tepki gösterirken sahil güvenlik, cankurtaran ve dalgıçların olmadığı ilçede boğulma vakalarının devam sonlanmayacağını söylediler.

Suda boğulan çocuklardan birinin babasının, çocuğunu çıkarmak için suya girmeye çalıştığı görülürken, çevredeki vatandaşlar acılıyı babaya engel oldu.

Saatlerce dalgıç beklendiğini belirten vatandaşlar, yetkililerin bir an evvel önlem almaları gerektiğini söylediler.

Ali Hüseyin, Ahmet Cemel ve Muhammet Eyyüp adındaki 3 çocuğun cesedi Şanlıurfa'dan gelen dalgıçlar tarafından sudan çıkarılarak Birecik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. (Bahattin Coşkunkan - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler