Temiz Toplum Derneği Başkanı Bilal Ay, "Bir kişi doğarken bağımlı ya da katil olarak doğmuyor. Birisi bu hale geliyorsa herkes mesul. O zaman bir mücadele verilecekse bunu da hep birlikte vermeliyiz." dedi.

Temiz Toplum Derneği yeni genel merkezi, Eyüpsultan'da düzenlenen törenle açıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Temiz Toplum Derneği Genel Başkanı Bilal Ay, dernek olarak uyuşturucuyla mücadeleyi merkeze alarak yola çıktıklarını belirterek "Yola çıktığımızda merkeze aldığımız bir husus vardı. Biz uyuşturucu ile mücadele. Uyuşturucu ile ilgili çalışırken bağımlılığın bir sonuç olduğunu gördük. Onlarca dosya hazırladık, binlerce konferans verdik. Sonucunda şu kanaate vardık ki bağımlılık işin neticesi. Bir kişi doğarken bağımlı ya da katil olarak doğmuyor. Birisi bu hale geliyorsa herkes mesul. O zaman bir mücadele verilecekse bunu da hep birlikte vermeliyiz." dedi.

Ay, "Biz uyuşturucu ile mücadele ediyoruz ancak uyuşturucuya götüren sebeplerle de mücadele ediyoruz. Ailelerle ilgili çalışmalar yapıyoruz, sosyal, sportif, kültürel çalışmalar yapıyoruz. 81 ilde 1 milyon gönüllü ile yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Açılış töreninde konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, "Temiz Toplum Derneği, 'insanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır' ilkesine bağlı olarak ülkemizdeki bütün insanlarımıza ve her geçen gün büyüyen bağımlılık problemine karşı mücadele edecek. Madde bağımlılığının yanında teknoloji bağımlılığı da mutlaka gündeme alınmalı." diye belirtti.

"Yöneticiler İstanbul Sözleşmesi'nin yaptığı tahribatın hesabını zor verirler"

Ülkeyi yönetenlerin yaşanan hadiselerden sorumlu olduğuna dikkat çeken Sevim, "Bu ülkeyi kim yönetiyorsa, bu ülkenin başında kimler varsa esas sorumlu onlardır. Bu ülkenin madde bağımlılığıyla ilgili yaşadıkları sıkıntılardan, aile ile ilgili yaşadıkları sıkıntılardan, İstanbul Sözleşmesi'nin getirdiği, sözde kadına pozitif ayrımcılık adı altında, ailemizi tahrip eden bu adımlar sebebiyle, bu ülkeyi yönetenler halkımıza zor hesap verecektir." ifadelerini kullandı.

Temiz bir toplum için herkese görev düştüğünü hatırlatan AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ise şunları kaydetti: "Birey olarak görev düşüyor, kurum olarak görev düşünüyor, toplum olarak görev düşüyor, devlet olarak görev düşüyor. Kimsenin yaptığı görevde diğerinin yaptığı işten el çekmesine fırsat vermiyor."

Açılış töreni kurdele kesimiyle sona erdi.

Törene, TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Emre Ustaosmanoğlu, birçok siyasi parti üyesi ile STK temsilcileri katıldı. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler