Adıyaman İl Müftülüğü tarafından gençlerin madde kullanımından kurtulmaları amacıyla "Ben Buradayım Sen Neredesin" ve "Bağımlılıktan Özgürlüğe Gönül Erleri" adıyla program düzenlendi.

Adıyaman İl Müftülüğü tarafından gençlerin madde kullanımından kurtulmaları amacıyla Yeşil Cami'de "Ben Buradayım Sen Neredesin" ve "Bağımlılıktan Özgürlüğe Gönül Erleri" adıyla program düzenlendi.

Gençleri madde kullanımından alabilmek adına düzenlenen programda gençlerin daha çok maneviyatla buluşmalarını sağlamak amaçlanıyor.

Adıyaman İl Müftülüğü Madde Bağımlılığı Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen programa cami cemaati ve gençler katıldı.

İl Müftüsü Mehmet Taşçı ve İl Müftü Yardımcısı Murat Kurt'un katılımıyla gerçekleşen programda İslam'ın insana verdiği değer ve gençlerin kendilerini muhafaza etmeleri için neler yapmaları gerektiği vurgulandı.

Buluşmalarda amaç madde bağımlılığına meyilli gençleri bu tür zararlı akım ve alışkanlıklardan uzak tutabilmek ve bu zararlı alışkanlıklara düşmeden önce onlara merhamet eli uzatarak geleceğe daha sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve aynı zamanda milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik yetiştirmek amaçlanıyor.

Program yapılan dua ve çiğköfte ikramıyla son buldu. (Cemil Özdaş -İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler