Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Birleşik Müşterek Harekât Merkezi"nin tam kapasiteyle faaliyete başladığını duyurdu.

Türkiye ile ABD arasındaki "Birleşik Müşterek Harekât Merkezi" tam kapasiteyle faaliyete başladı.

Açıklama Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan geldi. İzmir'de konuşan Akar, "Birleşik Müşterek Harekât Merkezi tam kapasiteyle faaliyete başladı. Birinci safhayla ilgili sahada uygulamalara geçildi" dedi.

Suriye'nin kuzeyinde ABD ile birlikte kurulması planlanan güvenli bölge için ilk ortak helikopter uçuşunun bugün yapıldığını belirten Bakan Akar, "Ayrıca teröristlere ait mevzilerin ve tahkimatın tahribine de başlandı." şeklinde konuştu.

Akar, "İdlib'de gözlem noktalarımıza veya oradaki varlığımıza yönelik herhangi bir saldırıda meşru müdafaa hakkımızı sonuna kadar kullanırız." ifadesini de kullandı.

Bakan Akar, Irak'ın kuzeyinde PKK'ye karşı düzenlenen harekâtlar hakkında da "Pençe-1'de 64, Pençe-2'de 16 olmak üzere son 8 ayda Irak'ın kuzeyinde 654 terörist etkisiz hale getirildi. Pençe-3 başarıyla devam ediyor." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler