Bakan Çavuşoğlu: FBI FETÖ için çalışma başlattı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FBI'nın, ABD'nin 15 eyaletinde FETÖ için çalışma başlattığını ifade ederek, tutuklamaların başladığını belirtti.

TBMM Genel Kurulunda 2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin 15 eyaletinde FETÖ için başlatıldığını belirtti. Bakan Çavuşoğlu, ABD'nin New Jersey eyaletinde FETÖ iltisaklı bazı şüphelilerin tutuklandığını söyledi.

Çavuşoğlu, Amerika ile görüşmelerinde FETÖ'cü 84 kişinin iadesini istediklerini hatırlattıklarını söyleyerek şunları kaydetti:

Resmi olarak iadesini istediğimiz 84 kişinin iade edilmesini her toplantıda gündeme getiriyoruz. Arjantin'de Sayın Cumhurbaşkanımız gündeme getirdi. Trump da özellikle 'FETÖ terörist elebaşının iadesi için çalışma yapıyoruz' dedi. FETÖ ile ilgili bir gerçek var; FBI'ın yaklaşık 15 eyalette başlattığı soruşturma var. FBI bize 'elde ettiği bulgularla Amerika'daki karanlık yüzünü görmeye başladık' dediler. Bazı yerlerde tutuklamalar başladı. Trump böyle bir söz söyledi, bundan çok mutluyuz diye bir açıklamamız olmadı.

Adalet Bakanı Gül'den açıklama

Konuyla ilgili Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'de Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Bakan Gül, "İstikameti hukuktan ve vicdanından değil, bağlı olduğu örgütten alan FETÖ mensupları, sonuçta bu ihanetlerinin hesabını hukuk önünde vermeye başlamışlardır." ifadelerini kullandı.  (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler