Bakan Soylu: Bir dış etken söz konusu değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de düşen helikoptere herhangi bir dış müdahalenin olmadığını, helikopterin hava şartlarından kaynaklanabileceğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de düşen helikoptere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, Tunceli'de Emniyet Genel Müdürlüğüne ait helikopterin, ilçeler arası görevliler, ilk derece komiser yardımcılığı sınavına giren polisler ile bir hakimin intikalini sağlamak için saat 11.35 itibarıyla Pülümür dağ yolundan kalkışını gerçekleştirdiği aktardı.

Helikopterin kalkışının ardından 11.43 sıralarında kendisiyle tüm irtibatlar kesildiği söyleyen Bakan Soylu, "Yaklaşık 2,5 saatlik bir tırmanma sonucunda İl Jandarma Komutanımız Tekin Aktemur ve İl Jandarma Komutan Yardımcımız, 4 timimiz, bunların içerisinde polis timlerimiz de var, birlikte saat 16.34 sıralarında helikopterin enkazına ulaştılar. Helikopterin, uyduyla, yere çakıldığını ve ters döndüğünü gördüler. 12 vatan evladımızın hayat belirtileri olup olmadığını kontrol ettiler. Maalesef 12 evladımız hakkın rahmetine kavuşmuş, şehit olmuşlardır. Hem milletimizin hem ülkemizin başı sağ olsun. Oradaki hava şartları çok zor durumda. Helikopterin inebilme imkanı da şu anda yok. Oradan intikalleri konusunda arkadaşlarımız değerlendirme yapıyorlar. İnşallah en kısa süre içerisinde şehitlerimizi oradan alıp Tunceli'ye intikal ettireceğiz. Helikopterde herhangi bir dış etken söz konusu değil. Hava şartlarından dolayı bir kazanın olduğu görülüyor." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler