Bakan Soylu: Bunları cezaevinde bunlar astılar

Cezaevlerindeki PKK'lilerin intiharına ilişkin açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bunları, cezaevinde bunlar astılar." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beyoğlu'nda Keçeci Piri Mahallesi Arabacılar Meydanı'nda vatandaşlarla buluştu. Burada konuşan Soylu, cezaevindeki PKK'li mahkûmların son günlerde gündeme gelen intihar vakalarına ilişkin açıklamada bulundu. Soylu, "Araştırıyoruz... Bunları, cezaevinde bunlar astılar." dedi.                      

Soylu, "Bir terör örgütünün üyesi hapishanede öldü. Onu da burada söylüyorum. Üç tanesi kendisini son 10 gün içerisinde astı. Üçünün de ortak özellikleri var. Bunu ilk kez kamuoyuyla paylaşıyorum. Ortak özellikleri şu; üçü geldiler, polise ve jandarmaya teslim oldular, itiraflarda bulundular. Ve şimdi araştırıyoruz... Bunları, cezaevinde bunlar astılar." ifadelerini kullandı.

HDP'li vekillerin çocuklarının ne iş yaptığı ile ilgili bir araştırma yaptığını belirten Soylu, şunları söyledi:

"Kimisi Amerika, kimisi İngiltere de okuyor. Kimisi Lamborghini arabalara biniyor. Bir taraftan 5-6 kafe işletiyor. Bir eli yağda, bir eli balda. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da o garip insanların 13-14 yaşındaki kızlarını evinden gelip alıyorlar. O kızları alıp, dağa götürüp taciz, tecavüz ediyorlar." şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler