Bakan Soylu Sur esnafını ziyaret etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sur İlçesindeki Gazi Caddesi Esnafını ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır’a gelişinde ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Bakan Soylu daha sonra Valilikte gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantıya Bakan Soylu'nun yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar  katıldı.

Bakan Soylu bölgede yaşanan olayların değerlendirildiği toplantıda yetkililerden bölge hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra merkez Sur ilçesinde incelemelerde bulunan Bakan Soylu, ilk olarak beraberindekilerle  bir işyerinde yaptığı kahvaltının ardından Gazi Caddesi esnafını ziyaret etti. Burada esnafla sıcak sohbetler yapan ve sorunlarını dinleyen Bakan Soylu bu sıkıntıların giderilmesi konusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Bakan Soylu sık sık görevli memurlarla da sohbet etti ve   çocuklarla yakından ilgilendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya  ziyaretinde Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Diyarbakır Eski Milletvekili Ebubekir Bal ve diğer yetkililer eşlik etti. (Hüseyin Genel-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler