Bakan Soylu: Yerin altına tünel açıp patlayıcı koymuşlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Çevik Kuvvet binasındaki patlamanın, yerin altına açılan tünelin içine bırakılan patlayıcı sonucu meydana geldiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Çevik Kuvvet binasında meydana gelen patlamanın "terör saldırısı" olduğunun ortaya çıktığını açıkladı.

Habertürk TV'de katıldığı programda açıklamalarda bulunan Bakan Soylu,Diyarbakır'daki patlamanın yerin altına açılan tünelin içine bırakılan patlayıcı sonucu meydana geldiğini açıkladı.

Bakan Soylu, "Diyarbakır'da Bağlar'da bir patlama meydana geldi. Patlama bir teknisyen arkadaşımızın zırhlı aracı tamiri sırasında gerçekleşti. Acaba bu tamirden mi oldu diye epey bir araştırma yaptılar. Dün gece itibariyle netleşti. Mesele bir terör saldırısı. Şu anda 10-12 hafif yaralımız var hastanelerde. Ama onun ötesinde de bir teknisyen arkadaşımız daha enkaz altından çıkarıldı, şehit oldu. Bir polis memurumuz da orada şehit oldu. Bir terör saldırısı olduğu açığa çıktı. Çünkü bir araç da patlayınca ve orada bir çukur meydana getirince araçtan kaynaklandığı düşünülmüştü. Biz acaba önce içeriye girip birisi bir şey koydu mu diye düşünmüştük ama dışarıdan açılan bir tünel vasıtasıyla bunu gerçekleştirdiler. Biz emniyet binalarımızın etrafından yaklaşık ayda bir, arama tarama yaptırırız. Çok kısa süre içerisinde bunu kazmışlar, yerin altında bir patlayıcı yerleştirmişler." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler