Bakan Soylu’dan babasının naaşının bulunmasını istedi

Yaklaşık 19 yıl önce FETÖ'cü polisler tarafından kaçırılarak katledilen Cevzet Soysal’ın oğlu Mücahit Soysal, Batman’da esnaf ziyaretinde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan babasının naaşının bulunmasını istedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Batman'da esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Bakan Soylu özel Harekat Şube Müdürlüğü ziyaretinin ardından Valilik toplantı salonunda Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Batman Valisi Ahmet Deniz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, İl Emniyet Müdürü Ali Akkaplan, ilçe kaymakamları ve kurum amirlerinin katılımıyla toplantı yaptı.

Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından Gülistan Caddesi esnafını ziyaret eden Bakan Soylu, burada halkla da ayaküstü kısa süreli sohbet edip, sorunlarını dinledi.

Ziyaret sırasında yaklaşık 19 yıl önce FETö'cü polisler tarafından kaçırılarak katledilen Cevzet Soysal'ın oğlu Mücahit Soysal, Bakan Soylu'dan babasının naaşının bulunmasını istedi. Babasının kaçırılıp katledilme olayıyla ilgili Bakan Soylu'ya bilgi veren Soysal, yaptıkları tüm müracaatlara rağmen babasının gömüldüğü yerin belli olduğu halde gösterilmediğini belirterek, yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Mücahit Soysal'ı dinleyen Bakan Soylu, konunun takipçisi olacağını belirtti.

Bakan Soylu'ya sadece babasının naaşının bulunup kendilerine verilmesini istediğini belirten Cevzet Soysal'ın oğlu Mücahit Soysal, "Bakan Süleyman Soylu Batman'a gelmişti, onun için 19 yıl önce kaçırılan babam Cevzet Soysal ile ilgili bilgi verdim. O da olayla ilgileneceklerini söyledi. Biz de umutluyuz. İnşallah iyi bir sonuç alabiliriz diye düşünüyorum. Babam 19 yıl önce FETö'cü polisler tarafından kaçırılıp infaz edildi. 24 gün boyunca işkence edildi. Babam şu anda Beşiri kırsalında bir yerde gömülüdür ve onun naaşına daha da ulaşmış değiliz. Onun için babamın naaşının bulunması için Bakan Soylu'dan istekte bulundum. İnşallah bize yardımcı olur diye düşünüyoruz." dedi.

Esnaf ziyaretinin ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Soylu'nun, daha sonra Batman'dan ayrılacağı öğrenildi. (M.Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler