Bakan Yardımcısı Dursun Nusaybin'de

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Mardin'in Nusaybin ilçesine gelerek ilçedeki kütüphaneleri ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Mardin'in Nusaybin ilçesine gelerek İlçe Halk Kütüphanesi ve Mitanni Kültür Merkezinde incelemelerde bulundu .

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun, Mardin'den Nusaybin'e geçti. Burada Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın ve Nusaybin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Nurettin Şimşek tarafından karşılandı.

İlçedeki Halk Kütüphanesi ve Mitanni Kültür Merkezini ziyaret eden Dursun, kütüphane görevlilerden kayıtlı kitap sayıları, kayıtlı üye sayısı, günlük ziyaretçi sayıları ile ilgili bilgiler aldıktan sonra kütüphane bölümlerinde incelemelerde bulunup ders çalışan üniversite öğrencileri ve yükseköğretim sınavlarına hazırlanan öğrencilerle de bir süre sohbet etti.

Dursun, gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından Şırnak'ın Cizre ilçesine gitmek üzere ilçeden ayrıldı. (Cihat Şayık- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler