​Çeşitli sağlık sorunları nedeniyle okula gidemeyip evde eğitim alan balık pulu hastası 12 yaşındaki Melih Gökalp, evde karne heyecanını yaşadı.

Okul öncesi, ilkokul, ortaokulu ve lise çağındaki öğrencilerden sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olanlar, karne heyecanını eğitim gördükleri evlerinde yaşadı. 

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde doğuştan "balık pulu (iktiyozis vulgaris)" hastası olan 12 yaşındaki Melih Gökalp da karne heyecanını evinde yaşadı.

İpek Mahallesinde yaşayan İpekyolu İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Gökalp, haftanın 3 günü evde eğitim hizmetinden faydalanıyor.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer ve beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az ile Gökalp'i evinde ziyaret ederek, karnesini verdi.

“Çocuklarımızın mutluluğunu paylaşıyoruz”

Çeşitli hediyeler de verdiği Gökalp'i başarısından dolayı tebrik eden Yüzer, sağlık ve eğitim başta olmak üzere hiçbir fark gözetmeksizin vatandaşların en iyi hizmeti görmesi için gayret ettiklerini söyledi.

Devletin herhangi bir sebepten dolayı okula gidemeyen öğrencilere öğretmen göndererek, eğitim ihtiyacını karşıladığına işaret eden Yüzer, "Eskiden belki lüks bile sayılan eve öğretmen gelme olayını, devletimiz hiçbir ücret olmaksızın öğretmen görevlendirerek yapıyor." dedi.

Gökalp ile bir halk gününde tanıştıklarını ve kendisine verdiği söz doğrultusunda başarısını öğrenince de evinde kendisini ziyaret ederek, karne sevincine ortak olmak istediklerini dile getiren Yüzer, şöyle konuştu:

“Kısmet bugüneymiş. Burada çok keyifli saatler geçiriyoruz. Çocuklarımızın mutluluğunu paylaşıyoruz. Gelecek nesiller çok umut vadediyor, hepsinin gözleri pırıl pırıl. Melih de bu öğrencilerin en başarılılarından biri. Onu ziyaret ettiğimizi için çok mutluyuz. Sözümüzü de yerine getirmiş olduk.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Az da ilçe genelinde 12 öğrencinin evde eğitim hizmetinden faydalandığını belirterek, bütün öğrencilerin evlerinde ziyaret edilerek karnelerinin verileceğini belirtti.

“Hayalimde bilim adamı olmak var”

Melih Gökalp de kendisi gibi rahatsızlıkları bulunan çocuklara seslenerek, kendilerine güven duymaktan hiç vazgeçmemelerini tavsiye etti.

“Umutlarını hiç kaybetmesinler istiyorum.” diyen Gökalp, kendisini ziyaret eden Kaymakam Yüzer ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Az'a teşekkür etti.

Gökalp, kendisine desteğini esirgemeyen ailesine ve eğitim olanağı sağlayan Milli Eğitim Bakanına da teşekkür ederek, “Dersler zordu ama sınavlarda başarılı oldum çok şükür. Bugün karne aldım. İlk defa takdir aldım, bunu için çok sevinçliyim. Hayalimde bilim adamı olmak var. Okula da çok gitmeyi istiyorum ama iyileşene kadar gidemem. İnşallah iyileşir ve okulda eğitimime devam ederim.” diye konuştu. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler