Başbakan Davutoğlu’na IŞİD sorusu

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye MİT müsteşarı Hakan Fidan’la IŞİD bağlantısı hakkında soru önergesi verdi

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye Mit Müsteşarı Hakan Fidan hakkında soru önergesi verdi.

Bursa Milletvekili Sarıbal, Kilis'te 1 askerin öldürülüp 2 askerin de yaralandığı IŞİD saldırısı için Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

Basında ‘IŞİD'in yaralı bir militanını Türkiye sokmak istediği ve çatışmanın askerin izin vermemesi üzerine çıktığı yönünde iddialar olduğunu aktaran Sarıbal, "Hakan Fidan'ın ‘4 adam yollayıp 8 füze attırırım' sözleri düşünüldüğünde Kilis'te saldıran IŞİD militanlarının Hakan Fidan ile bağlantısı araştırılacak mıdır?" dedi.

CHP'li Sarıbal Başbakan Davutoğlu'na şu soruları yöneltti:

Çatışma neden çıkmıştır? Şimdiye kadar sınırda bize ‘gülümseyen' İŞID militanları niçin saldırı düzenlemiştir?

Basında yer alan bilgilere göre "IŞİD'in yaralı bir militanını Türkiye'ye sokmak istemesi ve askerin izin vermemesi üzerine çıktığı" iddiaları doğru mudur?

Türkiye sınırından 2010 - 2015 yılları arasında kaç IŞİD militanı tedavi olmak için Türkiye'ye geçmiştir? Tedavi olmak için getirilen kaç IŞİD militanı tutuklanmıştır? Tutuklanmamışlarsa gerekçesi nedir?

Türkiye, IŞİD ile yaralılarınızı tedavi ederiz yönünde bir ‘antlaşma' yapmış mıdır?

Hakan Fidan'ın ‘4 adam yollayıp 8 füze attırırım' sözleri düşünüldüğünde Kilis'te saldıran IŞİD militanlarının Hakan Fidan ile bağlantısı araştırılacak mıdır? (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler