Başbakan Yıldırım, 43 Filistinlinin şehit olduğu Siyonist saldırılara ilişkin, "Bu alçak bir katliamdır, şiddetle kınıyoruz." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’nin Tel Aviv büyükelçiliğini işgal altındaki Kudüs’e taşıması kararını protesto eden Filistinlilere yönelik siyonist terör rejimi tarafından Filistinlilere yönelik katliama tepki gösterdi.

Başbakan Yıldırım, şunları dedi:

ABD-israil kutlama yapıyor, Filistinliler katlediliyor. İsrail askeri gözünü kırpmadan 43 masum Filistinliyi şehit ediyor. Bu alçak bir katliamdır, şiddetle kınıyoruz

ABD maalesef sivilleri katleden israilin yanında fütursuzca yer almış, insanlık suçuna ortak olmuştur. Bu kararı şiddetle kınıyoruz, bu karar yok hükmündedir.

Bir tane İsrailli ölen var mı? Yok, çünkü bu gençler, Filistin halkı dünyanın dikkatini çekmek için silahlsız bir şekilde haykırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

İslam dünyası bu katliam karşısında tek yürek, tek ses olmak mecburiyetindedir. Şehit Filistinli kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler