“Basın hayra hizmet etmeli”

BAMMED yönetiminin ziyareti esnasında açıklamalarda bulunan Batman Müftüsü Turgut Erhan, medyanın, basının hayra hizmet yolunda olması gerektiğini söyledi.

Batman Medya Mensupları Cemiyeti (BAMMED) Başkanı Fuat Üzümcü ve Cemiyet'in yönetim kurulu üyeleri Batman İl Müftüsü Turgut Erhan'a nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyareti memnuniyetle karşıladığını belirten Müftü Erhan, basının hiç bir zaman önemini kaybetmeyeceğini söyledi.

Sıcak bir ortamda geçen ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunulan ziyaret esnasında kısa bir açıklamada bulunan Müftü Erhan, “Basın toplumun aydınlanıp iyiye, doğruya, güzele yönelik gelişim göstermesi için önemli görevler üstlenebilir. Bu anlamda basın ahlaki kurallara azami uyup halkın inanç ve gelenekleriyle uyumlu bir çizgi sürdürmelidir. Ne yazık ki bazı basın organları din ve dindarlar söz konusu olunca yan çizmekte, yanlış bir algıya yol açmaktadır. Hâlbuki basın hayra hizmet etmeli, hayra çağırmalıdır. Gerçek misyonunu, insanlığa yararlı olma misyonunu ancak bu şekilde yerine getirebilir.” dedi.

BAMMED Başkanı Üzümcü de yaptığı açıklamada cemiyet olarak basın mensuplarının kaynaşmasına ve sorunlarının çözümüne katkıda bulunma amacında olduklarını, kendilerini halka sağlıklı bilgi aktarmakla sorumlu gördüklerini söyledi. (Mehmet Sait Çelik-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler