Basın kartlarının yenilenmesinde başvuru süresi uzatıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 17 Ocak'ta başlatılan basın kartlarının yenilenmesi işlemlerinde son başvuru tarihi 10 Şubat 2019'a uzatıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 17 Ocak'ta başlatılan basın kartlarının yenilenmesi işlemlerinde son başvuru tarihinin 10 Şubat 2019'a uzatıldığını duyurdu. Buna göre mevcut tüm basın kartlarının yenilenmesi için başvurular 10 Şubat 2019'a kadar yapılabilecek.

Basın Kartı Yönetmeliği'nin 36'ncı maddesi çerçevesinde yapılacak genel kart değişimi için bütün basın kartı sahiplerinin İletişim Başkanlığı internet sitesi üzerinden yenileme başvurusu yapması gerekiyor.

Farklı durumlara göre basın kartı yenileme başvuruları ise şu şekilde açıklandı:

"Kurum, unvan ve diğer bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmayan basın kartı sahipleri ile 'Sürekli Basın Kartı' sahipleri Kart Yenileme Başvurusu yapacaktır.

Kurum, unvan ve diğer bilgilerinde herhangi bir değişiklik olan basın kartı sahipleri Kart Bilgilerinde Değişiklik Başvurusu yapacaktır.

Daha önce taşıdıkları basın kartı herhangi bir nedenle iptal edildiği için aktif bir basın kartı bulunmayan ancak yeniden medya sektöründe çalışmaya başlayanlar Mesleğe Geri Dönenler İçin Basın Kartı Başvurusu yapacaktır." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler