Batman'ın Sason ilçesinde 4, Gercüş ilçesinde 2 eve Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle karantina uygulandığı duyuruldu.

Sason İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada "İlçemiz Yeniköy köyünde bir, Cevizli köyü Hasanbey mezrasında bir, Dörtbölük köyü Şengirik mezrasında bir ve Sevek Mahallesinde bir adreste Coronavirus (Covid-19) salgının kontrolü amacıyla Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. Maddeleri kapsamında ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verildiği ve karantina sürecinin halihazırda devam ettiği kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Gercüş İlçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise ilçenin Yolağzı Mahallesi Yolağzı Küme Evleri No: 233, Eymir köyü Eymir Küme Evleri No: 8 adresli hanenin karantinaya alındığı kaydedildi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler