Son zamanlarda sıkça bölge illerinde görülen, etçil olduğu bilinen ve büyüklüğü 15 santimetreyi bulan dev çekirge bu kez Batman'da ortaya çıktı.

Batman merkez Kuyubaşı köyünde bahçesine meyve toplamaya giden Sadık Gönülaçar ve ailesi, yaklaşık 15 santimetre büyüklüğündeki dev çekirgeyi gördü. Gönülaçar ailesi, etçil olduğunu öğrendikleri çekirgeyi sadece cep telefonuyla görüntüledi.

Cep telefonuyla dev çekirgenin fotoğraflarını paylaşan Sadık Gönülaçar, köylerinde ilk kez bu kadar büyük bir çekirgeye rastladıklarını söyledi. Çekirgeyi ilk gördüklerinde çok şaşırdıklarını belirten Gönülaçar, çekirgeyi ellerine almaya korktuklarını kaydetti.

Uzmanlar, yörede nadir rastlanan bu tür dev çekirgelerin etçil ve tarıma zararlı böceklerle beslendiğini ifade ediyor.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler