MÜSİAD Batman Şubesi tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Programı'nı tamamlayan girişimcilere, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Batman Valisi Ahmet Deniz'in katılımıyla, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Batman Şubesi tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Programı'nı tamamlayan girişimcilere sertifikalarını verdi.

Sertifika törenine; Vali Ahmet Deniz, KOSGEB İl Müdürü Evren Arıkan, Batman Ticaret Odası Başkanı Abdulkadir Demir ve çok sayıda girişimci katıldı.

Programda MÜSİAD Batman Şubesi Başkanı, KOSGEB İl Müdürü ve Vali Ahmet Deniz birer konuşma yaptılar.

Genç girişimcilere hitaben kısa bir konuşma yapan Vali Deniz, üretimin temel unsurlarından biri olan girişimciliğin çok önemli olduğunu belirterek, "Batman girişimciliği olan, canlı ve hareketli bir şehir. Bu çok büyük bir avantajdır. Dışarıdan ilimize yatırımcı gelmese dahi, Batman'da vatanını, milletini seven ve yatırım yapabilecek çok sayıda girişimcinin olduğun biliyorum, bu kentte bu kapasite var. Sayın Başbakanımız bölgeye dair çok önemli teşviklerin olacağını açıklamıştı. Kısa bir süre içerisinde bunlar gerçekleştirilecek. Girişimcilerimizin bu teşviklerden önemli ölçüde faydalanacağına inanıyorum." dedi.

Mevcut Organize Sanayi Bölgesi'nin genişletilmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirten Vali Deniz, "Bu konuda bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunduk. Kısa bir süre içerisinde netice alacağımıza inanıyorum. Batman'a yatırım yapmak isteyen yatırımcılar endişe duymadan yatırım yapabilirler. Biz bu konuda yatırımcılarımıza gerekli desteği vermeye hazırız." diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri, KOSGEB il Müdürlüğü ve MÜSİAD Batman şubesinin işbirliği ile düzenlenen mesleki eğitim programını bitiren gençlere sertifikaları Vali Deniz tarafından verildi.

Vali Deniz, girişimcilik sertifika törenin ardından, MÜSİAD Batman şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi etkinliğine katıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler