Batman halkı anons araçlarıyla büyük etkinliğe davet ediliyor

Batman'da pazar günü düzenlenecek olan "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından pazar günü saat 13.30'da Yeni Otogar yanı Mevlit Alanında düzenlenecek olan "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Batman'da her eve "Peygamber'imizden (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) 40 Hadis 40 Ders" adlı kitabı dağıtarak halkı etkinliğe davet eden vakıf üye ve gönüllüleri, şehir merkezindeki ve kırsaldaki tüm evleri dolaşıyor.

Vakfa üye derneklerden Hira-Der, halkı Batman'da pazar günü yapılacak olan "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temalı "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğine davet için anons araçlarını Batman sokaklarında dolaştırmaya başladı.

Çiçeklerle süslenen araçlar, Hira-Der önünden hareket etti. Araçlar cuma, cumartesi ve pazar günleri etkinliğe kadar Batman'ı ve yakın köyleri dolaşacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlerinden Abdulhakim Orhan, "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliği ile ilgili çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Her nisan ayında kendilerini tatlı bir heyecan sardığını aktaran Orhan, "Her sene olduğu gibi bu sene de Peygamber Sevdalıları Vakfı'na bağlı Hira-Der olarak anons araçlarımızı hazırladık. İnşallah Batman'ın tüm cadde, sokak ve hatta Batman'a yakın köyleri dolaşarak araçlarla halkımızı etkinliğimize davet edeceğiz. Cuma, cumartesi ve pazar gününe kadar 3 gün boyunca anons araçlarımız bu şekilde dolaşacaklar. Şimdiden tüm halkımızı pazar günü yapılacak etkinliğe bekliyoruz." dedi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler