Batman Umut Kervanından

​Batman'da Ramazan ayında yetimler başta olmak üzere binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulunacaklarını belirten Umut Kervanı, bu ayda daha fazla muhtaca ulaşmak için hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

Batman İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Batman Umut Kervanı), bu yıl yaklaşan mübarek Ramazan ayında yapacağı yardım çalışmalarının hazırlıklarını tamamladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Umut Kervanı Başkanı M. Ali Işık, Ramazan ayında yetimler başta olmak üzere imkânları ölçüsünde binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulunacaklarını belirtti.

Amaçlarının, derneklerinde kayıtlı 13 bin fakir ve yardıma muhtaç aileye ulaşmak olduğunu ifade eden Işık, bu nedenle hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

Derneklerinin muhtaçların umudu haline geldiğini aktaran Işık, "2019 yılı Ramazan Ayına girmek üzereyiz. Umut Kervanı olarak bu yılki sloganımız 'Yardımlarınız Muhtaçlara Umut Olsun' çağrısıdır. Bu vesile ile bizden beklenti içinde olan yetim ve muhtaçlar için son bir aydır Ramazan Ayı yardım faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız. Derneğimiz 2005 yılından beri aralıksız olarak gerek dönemsel gerekse de olağanüstü durumlarda yardımlarına devam etmiş, adeta yetim ve muhtaçların umudu haline gelmiştir. Umut Kervanı da bu teveccühe layık olmaya çalışmış, hayırsever ve muhtaçlar arasında köprü vazifesini layıkıyla icra etmeye çalışmıştır." dedi.

"Mutluluğun yolu, acıma duyguları körelmemiş bir toplumun varlığından geçer"

Derneklerinde kayıtlı 13 bin muhtaç aile olduğunu belirten Işık, "Bu yılki Ramazan ayında hedefimiz 3 bin aileye gıda kolisi dağıtımı ve 200 yetimi de giydirme olacaktır. Tabi ki bir gıda kolimizin bedeli 75 TL'dir. Yetim giydirme bedeli de 150 TL'dir. Hayırseverlerin desteği artarsa biz de daha çok muhtaç aileye ulaşabiliriz. Diyoruz ki; mutluluğun yolu, vicdan sahibi, acıma duyguları körelmemiş bir toplumun varlığından geçer. Böyle bir toplum olmaya layığız biz. Yoksullarla aramızda bir yardım ve dayanışma köprüsü olan Umut Kervanına sahip çıkalım. Katkılarımızla güçlendirelim." diye konuştu.

"Umut Kervanı güçlendikçe yoksullarımızın, yetimlerimizin yüzü de o oranda gülecek"

Konuşmasının devamında Işık, şunları söyledi: "Şunu unutmayalım ki, Umut Kervanı güçlendikçe ve büyüdükçe yoksullarımızın, yetimlerimizin yüzü de o oranda gülecek ve mutlu olacaklardır. Hayırseverlerin her türlü bağışlarını yetim ve muhtaçlara ulaştırmayı bir vazife biliriz. Şimdiden Yüce Allah kim ne bağışlarsa katında kabul edip mallarına bereket katsın. Bu vesileyle halkımızın yaklaşmakta olan mübarek Ramazan ayını kutluyoruz. Halkımızın Ramazanın manevi havasından hakkıyla istifade etmesini ve bu mübarek ayın İslam ümmetine birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olmasını Rabbimizden temenni ediyoruz." (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler