Batman’da 1 Mayıs etkinliği ilgi görmedi

Batman’da Türk-İş’e bağlı sendikalar ile DİSK ve KESK’e bağlı sendikalar tarafından organize edilen "1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı" etkinliği ilgi görmedi.

Batman'da Türk-İş’e bağlı sendikalar ile DİSK ve KESK’e bağlı sendikalar tarafından organize edilen "1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı" etkinliği saat 13.00'de başladı. Etkinliğe katılımın az olduğu görüldü.

16 Mayıs Stadyumu önündeki alanda düzenlenen "1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı" etkinliğinde polis güvenlik önlemleri aldı.

Etkinliğe, HDP Grup Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP Batman Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Saadet Becerikli, Mehmet Ali Arslan, Hivron, Agit Işık, Arbane Grubu, Batman’ın çevre illerden işçi örgütleri ve bazı sendika üyeleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan HDP Grup Sözcüsü Ayhan Bilgen, hükümete yüklenerek OHAL olmadan Türkiye’yi yönetemediklerini söyledi.

Bilgen, “Ülkeyi yönetenler OHAL koşulları olmadan yönetemeyeceklerini, yönetemedikleri gibi, OHAL’de bile yönetemediklerini aldıkları baskın seçim kararıyla tescillemiş oldular.  Miting yasaklamanın, toplantı, yürüyüş yasaklamanın, gazete kapatmanın, gazeteciyi tutuklatmanın keyfiliğini kullanmak bile iktidar ömrünü uzatmaya yetmeyecektir.” diye konuştu. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler