Batman’da Kanun Hükmünde Kararnameyle toplamda 375 kamu personelinin görevinden ihraç edildiği bildirildi.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Kanun Hükmünde Kararnameyle toplamda 375 kamu personelinin görevinden ihraç edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, Batman'da 669 ve 670 sayılı kararname ile 88 personel, 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile de 287 personel olmak üzere toplamda 375 kamu personelinin görevinden ihraç edildiği belirtildi.

Açıklamada, görevinden ihraç edilenlerin 175'i emniyet, 137'si İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 12'si askeri personel, 51'inin ise diğer kamu kurumu ve kuruluşlarından olduğu ifade edildi.

Kentte 564 kamu personelinin görevinden uzaklaştırıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, "Bunlardan 153 kişi tutuklanmış, 69 kişi adli kontrol ile serbest kalmış, 13 kişi de firari durumdadır. Tutuklananlardan 14'ü askeri, 96'sı emniyet, 36'sı adliye, 5'i İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 1'i İl özel İdare Genel Sekreterliği ve 1'i ise Kamu Hastaneleri Genel Sekreterlik personelidir. Son olarak Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinden 1 kişi tutuklanmıştır." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler