Batman’da elektrik kesintisi uyarısı

Batman’da yapılacak çalışmalar nedeniyle Pazar ve Pazartesi günü kısmi elektrik kesintisinin yaşanacağı bildirildi.

Batman'ın bazı mahalleler ve merkez ile Hasankeyf ilçesine bağlı köylerde belirli saatlerde 27 Aralık Pazar ve 28 Aralık Pazartesi günü kısmi elektrik kesintisinin yaşanacağı bildirildi.

Dicle EDAŞ İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimizdeki çalışma nedeniyle 27 Aralık Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arası Göktaksi civarı, Huzur, Çamlıca ve Güneykent mahallelerinin kısmi alanında elektrik kesintisi uygulanacaktır. Yine Pazar günü 08.00-14.00 saatleri arası Şehir-7 Gültepe, Sanayi Sitesi, Karatay, Havaalanı, Belediye Su Kuyuları, Tekstilkent, Tılmerç, Tılmerç Toki, Memur-Sen Toki bölgesi ve Ayrıca Çamlıtepe, Pazaryeri, Kültür Mahalleleri kısmi bölgesinde elektrik kesintisi uygulanacaktır." denildi.

TEİAŞ Batman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise elektriği kesilecek yerler şöyle belirtildi: "TEİAŞ tarafından yapılacak olan bu çalışma kapsamında 28 Aralık tarihinde bir gün süreyle 06.30 ile 17.30 saatleri arasında TEİAŞ tarafından 34,5 Kv F11 Hasankeyf, F13 Binatlı ve Batman 2TM iç ihtiyaç Fiderlerinde enerji kesilecektir. Etkilenecek bölgeler şöyledir; Hasankeyf Fideri (Hasankeyf ilçesi hariç) : Binatlı Han, Binatlı Kolbaşı, Yolveren, Demirbilek ve Çeşmebaşı Mezraları. Binatlı Fideri: Binatlı, Akça, Recepler, Çayüstü, Çevrimova köyleri-bağlı mezralar ve Ticari işyerleri, Batman 2 TM iç ihtiyaç Fideri." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler