Batman’da hastaneler iftar sonrası da hizmet verecek

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, kentteki hastanelerde poliklinik hizmetlerinin iftar sonrasında da hizmet vereceği belirtti.

Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastanelerde Ramazan ayına ilişkin bir düzenleme yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Batman İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Osman Sünger, kentteki hastanelerde poliklinik hizmetlerinin iftar sonrasında da devam edeceğini söyledi.

Sünger, “Ramazan ayında vatandaşın iftar sonrası da rahat bir şekilde sağlık hizmeti alabilmesi için Batman Bölge Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde bir düzenlemeye gidildi. Yapılan düzenlemede, Batman Bölge Devlet Hastanesinde gün içerisindeki mesai saatlerine ilaveten Dâhiliye, KBB, Göz, Genel Cerrahi Polikliniklerinde saat 20.30 ile 23.00 arası hasta kabul edilecektir.” dedi.

Ramazan boyunca hizmetin devam edeceğini belirten Sünger, “Batman Kadın Doğum Hastanesi Ramazan ayı boyunca yine normal mesai saatlerine ilaveten hafta sonları da dâhil olmak üzere iftardan sonra 3 çocuk ve 2 kadın doğum uzmanı doktorları tarafından polikliniklerde saat 20.30 ile 23.00 arasında hizmet verilecektir. Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Ramazan ayı boyunca nöbet polikliniğinde hafta sonları da dâhil olmak üzere her akşam iftardan sonra 3 diş hekimi ve gündüz mesaisinde de 45 diş hekimiyle hizmet verecektir.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler