Batman'da oluşan obruk korkuttu

Batman'da bir evin önünde iki metre çapında ve 4 metre derinliğinde obruk oluştu.

Batman'da bir evin önünde 2 metre çapında ve 4 metre derinliğinde obruk oluştu. Obruk, iki kamyon dolusu kumun dökülmesiyle kapatılırken, kumun daha sonra 20 santim çökmesi mahallelide endişe uyandırdı.

Batman merkeze bağlı Beşevler Mahallesi Komando Caddesi 12 Cadde üzerinde 417 nolu bir evin önünde toprağın kayması sonucu obruk oluştu. Oluşan obruk mahalle sakinleri tarafından korkuya neden oldu.

Yaklaşık iki metre çapında ve 4 metre derinliğinde oluşan obruğu gören mahalle sakinleri, sabah saatlerinde gördükleri obruk karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Obruk mahallede bir süre tedirginliğe yol açtı. Mahalle sakinleri, obruğun kapatılması için belediyeye haber verdi. Kısa sürede çukurun açıldığı yere gelen ekipler, iki kamyon dolusu kumu açılan çukura dökerek obruğu kapattı.

Evlerinin yakınında toprak kayması sonucu obruk oluştuğunu belirten mahalleli, ilk defa böylesi bir obrukla karşılaştıklarını söylediler.

Belediye ekiplerince kumla kapatılan çukurun 20 santim daha aşağıya indiğini, tekrar açılmasından endişe duyduklarını vurgulayan Yusuf Yıldız, "Mahallemizde bir sabah kalktığımızda dev bir çukurun açıldığını gördük. Çukur yaklaşık 2 metre geniş, 4 metre derinliğindeydi. Belediyeye haber verilmesiyle çukur kapatıldı, ancak 20 santim daha kumun aşağıya inmiş durumda. Endişemiz çukurun bir daha açılmasıdır." diye konuştu. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler