Batman’da PKK’ye ait 2 sığınak imha edildi

Batman’ın Kozluk ilçesinde yapılan operasyonlarda PKK’ye ait 2 sığınağın imha edildiği bildirildi.

Batman'ın Kozluk ilçesi Gündüzlü Köyü kırsalında yapılan operasyonlar sonucunda imha edilen PKK'ye ait 2 sığınakta el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, Kozluk ilçesi Gündüzlü Köyü kırsalında PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenlendiği ifade edildi.

PKK mensuplarınca barınma ve depo olarak kullanılan 2 adet sığınak tespit edildiğinin belirtildiği açıklamada, sığınak içerisinde yapılan arama sonucunda, 4 adet el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği, EYP'nin ateşleme sisteminde kullanılmak üzere hazırlanmış güç kaynağı, çok miktarda pil, koli bandı, elektrik bandı, silikon, patlayıcı madde yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış 3 adet 18 litrelik yağ tenekesi, sığınak yapımında kullanılan malzemeler ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilerek,. PKK mensuplarının muhtemel eylemlerinin engellendiği kaydedildi.

Açıklamanın sonunda, yaşam malzemeleri Kozluk Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla olay yerinde imha edildiği belirtilirken, EYP yapımında kullanılan malzemelere ise incelenmek üzere Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından el konulduğu, bölgede yaşadığı değerlendirilen ve operasyon bölgesinden kaçtıkları düşünülen PKK mensuplarının yakalanması için de operasyonlara devam edildiği bildirildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler