Batman’da UMKE’den eğitim ve tatbikat

Batman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Hizmetleri (UMKE) tarafından kamp ve kurtarma tatbikatı yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Doktor İhsan Bodakçi, "İl Sağlık Müdürlüğümüzün Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) birimi olarak bakanlığımızın onay ve direktifleri ile yıl içerisinde eğitim ve tatbikat faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz. Bu minvalde Beşiri ilçesi İkiköprü beldemizde UMKE eğitim ve tatbikat kampı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu kampı düzenlerken temel amacımız medikal kurtarma ekiplerimizin mesleki becerilerini geliştirmek, sahip oldukları donanım ve ekipmanların efektif bir şekilde kullanımını sağlamaktır." dedi.

Kamp vesilesi ile ekipleri arasındaki işbirliği ve dayanışmayı artırarak ortaya güçlü bir ekip ruhu çıkarma amacını da taşıdıklarını söyleyen Bodakçi, "Böylelikle olası bir afet durumunda hem mesleki beceri ve donanım olarak hem de psikolojik açıdan afete hazır UMKE timleri oluşturmuş olacağız. Batman İl Sağlık Müdürlüğü olarak dağcılık, sudan kurtarma, KBRN oluşturmak gibi planlarımız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra halkımızda afet bilinci oluşturmak için eğitim faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecektir." İfadelerine yer verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler