Batman’da yaşlı çifti dolandırdılar

Batman’da DEDAŞ görevlisi kılığına giren bir kişi, elektrik borcu bahanesiyle yaşlı çifti dolandırarak, paralarını alıp kayıplara karıştı.

Batman merkez Huzur Mahallesi 515 Sokak'ta ikamet eden ve tek başlarına yaşayan Mehmet (80) ile Hanım İpek (68) yaşlı çiftinin evlerine gelerek kendisini DEDAŞ görevlisi olarak gösteren kimliği belirsiz bir kişi, elektrik borcu bahanesiyle yaşlı çiftin 200 TL'sini alarak kayıplara karıştı.

Dolandırılan 80 yaşındaki Mehmet İpek, dolandırma olayını şöyle anlattı, "Kendini elektrikçi ve isminin Süleyman olduğunu söyleyen bir şahıs evimize geldi. Evde oturdu elektrik borçlarınız var. Faturalara baktı bin 250 TL borcunuz var. 200 TL verin kalanı Mart faturası geldiğinde gelip 100 TL alırım kalanı af ederim dedi. Parayı verip adam gittikten sonra komşulara sorduk. Elektrikçi değil dolandırıcı olduğunu öğrendik. Yetkililerden bu dolandırıcıları bulup, paramızı da bizlere geri almalarını istiyorum. Bu dolandırıcılar çok kişiyi dolandırmış."

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız DEDAŞ Batman il yetkilileri, kendilerinin evlere giderek elden para tahsil etme gibi bir işlemlerinin kesinlikle olmadığını ve böyle durumlarda vatandaşların şahıslardan kimlik kartı göstermelerini isteyerek, dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundu.

Yetkililer bu tür dolandırıcılara karşı vatandaşların polisi aramalarını istedi. (M. Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler