Batmanlılar pazar günü yapılacak etkinliğe gül ile davet edildi

Batman'da halka gül dağıtan Peygamber Sevdalıları Vakfı üye ve gönüllüleri, pazar günü gerçekleştirilecek "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" etkinliğine davette bulundular.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü, 14 Nisan Pazar günü Otogar yanındaki alanda yapılacak, "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" etkinliği münasebetiyle küçük kız ve erkek çocuklarıyla beraber başta esnaf olmak üzere halka ve hastanelerde yatan hasta ile hasta yakınlarına gül dağıttı. Gül dağıtan vakıf yetkilileri halkı etkinliğe davet etti.

Gül dağıtımından önce kısa bir açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Vakfı Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın, pazar günü saat 13.30'da "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" temasıyla program düzenleyeceklerini belirtti.

"Etkinliğe tüm halkımız davetlidir"

Düzenleyecekleri etkinliğe tüm halkı davet ettiklerini söyleyen Aydın, "Bizler Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak bu yıl 14'üncüsünü gerçekleştireceğimiz "Ahlak ve Adalet Rehberi Hazreti Muhammed" etkinliği kapsamında gül dağıtımımız olacak. Bu etkinliğimizin hazırlığını yaklaşık 2 aydan beridir yapıyoruz. Nisan başında salavat seferberliğini başlattık. Bu ay içerisinde siyer sınavında dereceye giren kardeşlerimizin ödüllerini verdik. Batman merkez, ilçe, belde ve köylerine Peygamberimizin hadis kitabını dağıtıp onları etkinliğe davet ediyoruz. Bu pazar günü otogar yanı mevlid alanında saat 13.30'da düzenleyeceğimiz etkinliğe tüm halkımız davetlidir." dedi.  

Gül dağıtımı esnasında esnaf, halk, hastalar ve hasta yakınları ile hastane idarecileri, vakıf üyelerine ilgi göstererek, "Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama" etkinliğine katılacaklarını kaydettiler. (Mehmet Fatih Akgül, Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler