Bayram Oteli davasında hapis cezası

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli ile ilgili davada mahkeme, otelin sahibi Tevfik Bayram'a 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan ve 24 kişinin hayatını kaybettiği Bayram Oteli ile ilgili davada mahkeme, tutuklu yargılanan otelin sahibi Tevfik Bayram'a 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Van'da 9 Kasım 2011 tarihinde meydana gelen ikinci depremde yıkılan Bayram Oteli ile ilgili davaya Van 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada otel sahibi Tevfik Bayram, 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek' suçundan yargılandı. Bayram, Daha önce 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmış, ancak Yargıtay 12'nci Ceza Dairesi'nin, 'eylemin ağırlığı ve ölen kişi sayısının fazlalığı' nedeniyle verilen cezayı az bularak, yerel mahkemenin kararını bozmuştu. Tevfik Bayram'ın avukatlarının bozma kararına yaptığı itirazı da reddeden Yargıtay 12'nci Ceza Dairesi, dava dosyasını Van'a göndermişti.

Tahliyesi istenirken 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası verildi

Kararın bozulması sonrası dün yapılan davanın yedinci duruşması 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya sanık Tevfik Bayram telekonferansla katıldı. Otelin yıkılmasının ve insanların ölmesinin kendisini üzdüğünü ve kastı olmadığını belirten Bayram tahliyesini isterken, avukatları da Bayram'ın sağlık koşullarının cezaevinde kalmasına uygun olmadığını ve tahliye edilmesini istedi. Mahkeme heyeti talepleri dinledikten sonra kararını verdi.

Tevfik Bayram'ı 'bilinçli taksirle' 1'den fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermekten 15 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. (Murat Dalgın-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler