Bayram süresince 155 vakaya müdahale edildi

Diyarbakır'da itfaiye ekipleri, Kurban Bayramı süresince yaşanan yangın, boğulma, trafik kazası ve mahsur kalma olmak üzere 155 vakaya müdahale etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı tatili süresince kentte yaşanan yangın, boğulma, trafik kazası ve mahsur kalma olmak üzere 155 vakaya zamanında müdahalede bulundu.

Kurban Bayramı tatili süresince mesai yapan itfaiye ekipleri, gelen ihbarları değerlendirerek, kentte yaşanan 2 boğulma, 2 trafik kazası, 13 evde mahsur kalma, 3 asansörde mahsur kalma, 19 hayvan kurtarma, bir intihar vakası, 2 parmakta yüzük sıkışması, 21 mesken yangını, 49 ot ile anız yangını, 25 bahçe ile orman yangını, 6 araç yangını ve 12 çöp yangını olmak üzere toplam 155 olaya zamanında müdahalede bulundu.

Yaşanan 2 boğulma olayında cesetlere ulaşılırken, diğer kaza ve yangın olaylarında zamanında müdahaleyle herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Mesken ve tarlalarda çıkan yangınlar zarara neden oldu. Kentin genelinde çeşitli yerlerde mahsur kalan 19 hayvan, mahsur kaldıkları yerlerden kurtarılarak sahiplerine ve tedavi edilmek üzere Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edildi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler