Bem-Bir-Sen Genel Başkanı HÜDA PAR heyetiyle 6-8 Ekim şehitlerini ziyaret etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, HÜDA PAR heyetiyle birlikte 6-8 Ekim şehitlerinin kabirlerini ziyaret etti.

Programları nedeniyle Diyarbakır’da bulunan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, 6-8 Ekim Kobani bahaneli saldırılarda katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının kabirlerini ziyaret etti.

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’a, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Vedat Turgut ve beraberindeki HÜDA PAR heyeti eşlik etti.

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar İlçesindeki Yeniköy Asri Mezarlığında medfun bulunan Yasin Börü, Ahmet Hüseyin Dakak, Hasan Gökgöz, Turan Yavaş, Riyad Güneş ve Aytaç Baran’ın kabirlerini ziyaret eden Turbay, burada şehitlerin kabri başında Kur’an-ı Kerim okudu.

Şehitlerin kabirlerini ziyaret etmenin hüznünü yaşayan Turbay, şehitlerin ruhlarına Fatiha okuduktan sonra HÜDA PAR heyetiyle birlikte mezarlıktan ayrıldı. (Ramazan Casuk-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler