İstanbul’da bir gence çarparak ayağını sakat bırakan cipin sürücüsü, mağdur ailenin tüm girişimlerine rağmen bulunamıyor.

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesine bağlı olan Sefaköy Mahallesinde işe gittiği esnada kırmızı bir cipin kendisine çarpıp kaçtığı genç, 50 gündür yürüyemezken mağdur gencin babası, ellerinde çocuklarına çarpan aracın kamera görüntülerinin ve araç plakasının da olmasına rağmen araç sürücünün bulunamamasına tepki gösterdi.

Bütün delillerin ortada olduğunu ve İstanbul Emniyet Müdürlüğüne sunulduğunu belirten mağdur gencin babası, polis tarafından kendilerinin baştan savıldığını ve herhangi bir girişimde bulunulmadığını ileri sürdü.

Cipin sürücüsünün, kazazedenin etkili veya yetkili bir kişinin çocuğu olması halinde suçlunun 24 saatte bulunacağını ve çoğu kez de bulunduğunu vurgulayan mağdur genç Medeni Acun'un babası Celal Acun, kendilerinin gariban olduğunu ve yetkili bir tanıdıkları olmadığı için hiç kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini ve 50 gündür kazayla ilgili herhangi gelişmenin olmadığını belirtti.

"Beni ayağımdan edenlerin yakalanmasını istiyorum"

Başından geçenleri anlatan Medeni Acun (19), Küçükçekmece'ye bağlı Sefaköy'de işe gitmeden önce çarşıya çıktıkları esnada sokakta yürürken bir cipin hızlıca gelerek kendisine çarpıp ayağının üzerinden geçtiğini söyledi.

Olayın ardından travma yaşadığını söyleyen Acun, "Araç ayağımın üzerinden geçtikten sonra kaçmış, ancak ben baygın olduğum için hatırlamıyorum. Hastanede ayağımın 5 yerden kırıldığını öğrendim. Ayağımdan ameliyat oldum, ayağıma teller takıldı. Kontroller devam ediyor, ne olacak bilmiyoruz. Bana çarpan araç, korna çalması ile bana vurması bir oldu. Arkadaşlarım onun kaçtığını görünce, durdurmak istedi ancak kaçmış. Zaten gözümü hastanede açtım. Babamla beraber suç duyurusunda bulunduk, ancak şimdiye kadar bir gelişme yaşanmadı. Beni ayağımdan edenlerin yakalanmasını istiyorum." dedi.

"Kamera görüntüleri olmasına rağmen bugüne kadar suçlular neden bulunamadı"

Acun, "Kazadan sonra yakınlarım İstanbul Sefaköy'deki karakola gidip sürücünün yakalanması için başvurmuş, ancak polis cevaben ‘Bulup da ne yapacaksınız?' demiş. Polis bizimle ilgilenmedi. Kamera görüntüleri de ortada olmasına rağmen bugüne kadar suçlular neden bulunamadı. Yetkililerden görevlerini yapmalarını istiyorum." şeklinde konuştu.

"Sen git kamera görüntülerini getir!"

Baba Celal Acun ise oğlunun 29 Nisan 2017 tarihinde sokakta yürüdüğü esnada hızla gelen kırmızı bir cipin çarpmasıyla ağır yaralandığını, ardından cipin kaza yerinden kaçtığını ve güvenlik kamerası görüntüleri olmasına rağmen sürücünün bir türlü yakalanmadığını söyledi.

Kazanın ardından oğlunun arkadaşlarının karakola gittiğini, fakat kimsenin onlarla ilgilenmediğini dile getiren Acun, "Olayın ardından arkadaşları kendi imkânları ile oğlumu hastaneye kaldırıyorlar. Daha sonra arkadaşları İstanbul'da karakola başvuruyor ancak polis babasının gelmesini söylüyor. Ben Diyarbakır'dan İstanbul'a gittim. Oğlumun durumu iyi değildi. Küçükçekmece Sefaköy'de karakola gittim, ancak polisler hiç ilgilenmediler. Kamera görüntülerini göstermedikleri gibi bir de bana ‘Sen git kamera görüntülerini getir!' dediler." ifadelerini kullandı.

"Oğlum 19 yaşında ve tekrar yürüyüp yürüyemeyeceği belli değil"

Olayın peşini bırakmayacağını söyleyen Acun, "Mobeseler olmasına rağmen kamera görüntülerini çevredeki esnaftan bularak, aracı tespit ettim. Görüntüleri hem karakola hem de savcılığa verdim. Olayın üzerinden 45 gün geçti hala ortada bir şey yok. Çocuğu İstanbul'dan Diyarbakır'a getirdik. Ameliyat ettik, ancak 50 güne yakın bir zaman geçti daha da yürüyemiyor. Doktorlar da bir şey diyemiyor. Oğlum 19 yaşında ama ayağının 5 yerinde kırık var. Teller taktılar, yürüyüp yürüyemeyeceği bile belli değil." diyerek başlarından geçenleri anlattı.

"Eğer isteseler cipin sürücüsünü tespit ederler ama etmiyorlar"

Acun son olarak, "Eğer isteseler, kamera kayıtlarından 24 saat geçmeden oğluma çarpıp kaçan cipin sürücüsünü tespit ederler ama etmiyorlar. Olayın üstünde durmadılar hatta bazen cevap bile vermiyorlar." ifadelerini kullandı. (M. Sıddık Bilge, M. Hüseyin Temel – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler