Bingöl’de PKK’ya ait 27 sığınak imha edildi

Bingöl’de PKK’ya yönelik devam eden operasyonlar kapsamında Karlıova ve Kiğı ilçelerinde 27 sığınak imha edilirken çok sayıda mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Jandarma ekipleri tarafından sürdürülen operasyonlar kapsamında Bingöl'ün Karlıova ve Kiğı ilçelerinde PKK'ya ait 27 sığınağın imha edildiği, çok sayıda mühimmatın da ele geçirildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında, Karlıova ilçesinde Karacehennem Ormanı mevkiinde icra edilen operasyonda, 200 kilogram amonyum nitrat gübre, 1 adet büyük tüp (ağzı kesilmiş, EYP için hazırlanmış), 1 adet küçük piknik tüpü, 12 metre elektrik kablosu ele geçirildiği belirtildi.

Bulunan 27 sığınak imha edildi

Açıklamanın devamında, Kiğı ilçesi özlüce Barajı mevkiinde düzenlenen operasyonlarda ise 27 sığınak bulunduğu belirtildi.

Sığınaklarda ele geçirilen 5 kilogram C-4 patlayıcı madde, 44 kilogram amonyum nitrat, 5 adet büyük tüp, 50 metre su hortumu, 2 adet sırt çantası, 1 adet roket dış kapağı, 1 adet kompresör, 4 adet el pompası, 4 adet leşker kıyafeti, 6 çift mekap ayakkabı, 10 adet bot yastığı, 4 adet şişme bot , 6 adet plastik kürek, 3 adet can yeleği, 40 adet paralel bağlı ip, 2 adet akü, 1 adet ocak, 1 adet 35 metrekare ebatlarında çadır, 20 adet örgütsel doküman, 2 adet 300 metre ve 4 metre ebatlarında naylon ve çok sayıda yaşam malzemesi ile tıbbi malzemenin imha edildiği bildirildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler