​Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e yönelik düzenlenen ve 2 polisin hayatını kaybettiği saldırın sanığına 3 kez müebbet ve 51 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e yönelik düzenlenen ve 2 polisin hayatını kaybettiği saldırıyı yapan sanığa 3 kez müebbet ve 51 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, 9 Ekim 2014 tarihinde PKK’liler tarafından düzenlenen 2 polis hayatını kaybetmiş, İl Emniyet Müdürü Ürker ve 3 polis de yaralanmıştı.

Açıklamada “Sanıklardan Umut Savaş Koçyiğit’e 'Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak suçundan' TCK'nın 302 maddesi uyarınca müebbet hapis ceza ile cezalandırılmasına, 'İki kişiyi kasten öldürme' suçundan TCK'nın 82/1 -a-g maddelerince 2 kez müebbet hapis ceza ile cezalandırılmasına, 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan TCK'nın 35, 82/1 -a-g maddeleri uyarınca 3 kez 12 yıl 6 ay, 1 kez 14 yıl 2 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, Diğer sanık Ramazan Ayaz’a ise 'Örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan TCK'nın 220, 314/2 maddesi uyarınca 5 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası cezalandırıldı.” denildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler