Emperyalist ABD Başkanı Trump'ın "Golan Tepeleri" kararını tanımadıklarını belirten Türkiye Yazarlar Birliği Batman Temsilcisi Prof. Dr. Şemsettin Dursun, "Bir karış toprağımızın vahşi ve siyonist bir rejime verilmesini asla kabul edemeyiz." dedi.

Türkiye Yazarlar Birliği Batman Temsilcisi Prof. Dr. Şemsettin Dursun, emperyalist ABD Başkanı Trump'ın "Golan Tepeleri" kararı ve siyonist işgalci çetelerin son günlerde Gazze'ye yönelik artan saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.   

Trump'ın "Golan Tepeleri" kararının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Dursun, "Son günlerde Suriye'de ve Filistin topraklarında çok nahoş şeyler oluyor. Trump'ın 1967 yılından bu yana siyonistlerce işgal edilen Golan Tepeleri'ni babasının malıymış gibi İsrail'e arz etmesi kabul edilemez. Birleşmiş Milletler de buna karşıdır. Bütün dünya buna tepkilidir. Şu anda İsrail'in Filistin'deki Müminleri ablukaya alması ve ortaya koyduğu o vahşi tavrıyla bütün dünya insanının gözü önünde bunu yaparken bizim içimiz kanamakta, üzülmekteyiz. Çünkü onlar bizim kardeşlerimizdir." ifadelerini kullandı.

"Emperyalist güçler hiçbir hak ve hukuk tanımadan istediğini yapmaktadır"

Emperyalistlerin zihin dünyasında sömürü olduğuna işaret eden Dursun, "Trump'ın 'Golan Tepeleri' kararını aslında normal karşılıyorum. Trump, emperyal gücün başındaki adamdır ve emperyalizmin zihin dünyasında, kalbinde sömürme ve başkasının hakkını alma, gasp etme dürtüsü vardır. Bir canavarın fıtratında parçalamak, karşısındaki canlıyı yok etmek vardır. Bu emperyalist güçler de vahşi hayvanlar, canavarlar gibi hiçbir hak, hukuk tanımadan istediğini yapmaktadır. Trump, Müslümanların toprağı olan Golan Tepelerini babasının tapulu malıymış gibi İsrail'e veriyor." diye konuştu.

"Bir karış toprağımızın siyonist rejime verilmesini asla kabul edemeyiz"

Söz konusu kararın hiçbir geçerliliğinin olmadığını aktaran Dursun, "Bu hiçbir geçerliliği olmayan bir karardır. Sadece Netanyahu'ya nisan ayında seçimi kazandırmak için yapılan bir girişimdir. Ama ne olursa olsun bir karış toprağımızın İsrail gibi emperyal, vahşi ve siyonist bir rejime verilmesini asla kabul edemeyiz. Biz bunu tel'in ediyoruz, red ediyoruz. İnşallah umut ediyoruz ki, bunların bu açık haksızlıkları, emperyal yaklaşımları dünya insanlığı nezdinde bunların zaman içerisinde itibarsızlaşmalarına ve gelecekte onların rezil ve rüsva olmalarına yardımcı olacaktır. Tekrardan Trump'ın bu tavrını red ediyor ve kınıyorum." ifadelerini kullandı.        

Son günlerde siyonist çetelerin Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösteren Dursun, İslam dünyasının saldırılar karşısındaki sessizliğinin üzüntü verici olduğunu kaydetti.

"Bütün dünya ayağa kalkmalıdır"

Saldırılar karşısında tüm dünyanın tepki göstermesi gerektiğini belirten Dursun, son olarak şunları kaydetti:

"Özellikle gözümüzün önünde İsrail'in Filistin'de yaptığı bu saldırı ve katliamlar her türlü tel'ini gerektiren bir durumdur. Bütün dünya insanlığı ayağa kalkmalıdır. Batılı güçler bu emperyal güçle zaten ittifak etmiş vaziyettedir. Fakat Arap dünyasının, İslam dünyasının sessiz kalması bizi derinden üzmektedir. Müslüman halklar kendi zihninde, kalbinde bu saldırıları tel'in etmektedir. Ama maalesef Batılı güçlerin piyonu durumunda olan bu Arap devletlerinin başındaki insanlar kılını kıpırdatmamakta, İsrail ve ABD'nin gözüne bakarak hiçbir şey dememekte ve susmaktadır. Bu durum bizi ayrıca üzmektedir." (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler