Kış üslenmesine yönelik son 2 günde gerçekleştirilen operasyonda kullanılmaz hale getirilen sığınaklarda çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, "22 Ocak 2020 günü 8 adet sığınak ve 4 adet depo tespit edilmiştir. Tespit edilen depo ve sığınakların içerisinde çeşitli yaşam malzemesi ve gıda malzemeleri ele geçirilmiştir. 23 Ocak 2020 günü 7 adet sığınak, 2 adet depo ve 4 adet avcı boy çukuru tespit edilmiştir. Tespit edilen sığınak, depo ve avcı boy çukurların içerisinde 24 adet elektronik EYP ateşleme anahtar sistemi, 19 adet 4'lü pil bloğu, 15 metre elektrik kablosu, 5 adet örgütsel doküman, bir adet kamera, bir adet güneş paneli, bir adet uzaktan kumanda, bir adet mayon kutusu, uyku tulumu, elbise, yağmurluk, avcı yeleği, 6 metrekare naylon, çok miktarda mutfak malzemesi, 20 adet boş plastik bidon malzeme ele geçirilmiştir." denildi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler