Bitlis'in kurtuluş yıldönümü kutlandı

Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103’ncü yıldönümü programında konuşan Bitlis Valisi Oktay Çağatay, ecdadın sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergilediğini vurguladı.

Bitlis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103’ncü yıldönümü münasebetiyle program düzenlendi. Gökmeydan’da düzenlenen programda konuşan Bitlis Valisi Oktay Çağatay, işgal esnasında yaşanan zulüm ve katliamlara dikkat çekti.

Kentin işgal edildiği 3 Mart 1916 günü Bitlis deresinden su yerine adeta kan aktığını belirten Çağatay, Rus askeri ve Ermenilere tarafından işgal edilen Bitlisin; yaşlısıyla, genciyle, eli silah tutan tüm halkıyla mücadeleye katıldığını ifade etti.

Çağatay, "Ülkemizin dört bir yanında yaşanan işgaller karşısında olduğu gibi Bitlis’imizde de içinde bulunduğu dönemin tüm olumsuz şartlarına rağmen aziz milletimiz, saygıdeğer ecdadımız, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergilemiştir." dedi.

Programa Bitlis Valisi Oktay Çağatay, AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, askeri erkan, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler