Bitlisli hacı adayları duygularını paylaştılar

​Mukaddes topraklara gidecek olmanın büyük heyecanını yaşadıklarını belirten Bitlisli hacı adayları, orada ümmetin birlik ve beraberliği için dua edeceklerini ifade ettiler.

Haç farizasını yerine getirmek amacıyla mukaddes topraklara gidecek hacı adayları, duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

Haç kafilesinde görevli olarak hacca giden Şakir Aktaş, yaşadıkları duygunun anlatılmaz olduğunu belirtti.

Tatlı bir heyecan içerisinde olduğunu söyleyen Aktaş, "Hacılarla Medine-i Münevvere'ye gidip, Peygamber Efendimizi (sav) ziyaret edeceğiz. Kutsal mekânları ziyaret edeceğiz. İslam ümmetine, Müslümanlara ve milletimize dua edeceğiz. Hem dua edeceğiz hem dua alacağız. İnşallah huzur ve selamet içerisinde kabul olunmuş, makbul bir hac yaparak, oradan sağ ve selametle dönmeye çalışacağız. Allah, şimdiden bütün hacı adayı kardeşlerimizin haclarını kabul etsin. Ümmete de huzur versin. Birlik ve beraberlik versin." dedi.

Bir kez daha hacca gidecekleri için Allah'a hamd ettiklerini aktaran Abdüssamet Erkoç, Her şeyden önce alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin bulunduğu topraklara gitmek, salatuselam getirdiğimiz Efendimizin mescidini ziyaret edecek olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. İnşallah selametle gidip, selamet geliriz." diye belirtti.

Aile fertleriyle birlikte kutsal beldelere gitmenin heyecanını yaşadıklarını dile getiren Murat Ergül, 9 yıldır mukaddes topraklara gitmek için başvuru yaptığını ancak bu yıl kısmet olduğunu belirtti.

Diğer hacı adaylarından M. Bakır Tapınç, Ahmet Açıkyol ve Kutbettin Ataş ise kutsal beldelere gitmenin heyecanı içinde bulunduklarını vurgulayarak, İslam ümmetine duada bulunacaklarını ifade ettiler. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler