Bitlis’te

​Bitlis’te, İçişleri Bakanlığı tarafından devlet dairelerinde uygulamaya konulan "Açık Kapı" projesi, düzenlenen bir programla tanıtıldı.

Bitlis’te, İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve 81 il valiliğinde faaliyete geçecek olan "Açık Kapı" projesi, düzenlenen bir programla tanıtıldı.

Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım programında konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, projenin İçişleri Bakanlığı ve hükümet tarafından çok önemsendiğini belirtti.

Ustaoğlu, "Açık Kapı Projesi vatandaş odaklı hizmet anlayışını ön plana çıkaran, vatandaşı merkeze koyan, devletle vatandaş arasındaki iletişimi en seri bir şekilde sağlayacak ve koordine edecek olan bir birim olarak faaliyete geçiyor. Kamu yönetimi anlayışında zaman zaman farklı arayışların olduğu bir gerçektir. Bu anlamda da modern yönetim anlayışının bir göstergesi olarak ‘Devlet vatandaş için vardır’ felsefesinin en önelmiş ayağı işte ‘Açık Kapı Projesi’ uygulaması ile hayata geçmiş olacak." dedi.

"Zaman zaman karşılaşılan ‘Bugün git yarın gel’ anlayışının tamamen ortadan kaldıran, vatandaşın güler yüzlü bir şekilde karşılandığı, problemlerin halli noktasında çözüm üretebilecek bir birimdir." diyen Ustaoğlu, şunları söyledi: "Vatandaşımız bazen hükümet dairelerine geliyor. Fakat nereye gideceğini bilmiyor. İşte bu süreçte ‘Açık Kapı’ birimimiz artık kamu binalarına gelen vatandaşlarımız ilk birim olarak buraya müracaat edecek. Onlara gerekli bilgilendirmeler yapılacak. Gerekli birimlerle koordine kurulacak. En önemlisi olan vatandaşların taleplerinin karşılanması noktasında da 7 gün içerisinde vatandaşımıza bir şekilde dönüş yapılacaktır. Bu çok önemsediğimiz bir projedir. Bugün her birimden arkadaşlarımızı buraya davet ettik. Sizlerin de bu konuda üzerinize düşeni yapacağınızı ümit ediyorum." 

Yapılan açıklamaların ardından soru-cevapla devam eden program; Vali İsmail Ustaoğlu, Vali Yardımcısı Tekin Erdemir ve ‘Açık Kapı Projesi’ personellerinin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler