Bitlis’te Dünya Kudüs Günü etkinliği

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, Siyonist şebekenin ümmetin başına bela edildiği değinildi.

Dünya Kudüs Günü dolayısıyla Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bitlis’te de etkinlik düzenlendi.

Bitlis merkez Kurubulak semtinde kılınan teravih namazının ardından gerçekleşen basın açıklamasında kalabalığa hitap eden Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihadul Ulema) Üyesi Molla Emrullah Uysal, Müslümanların birbiriyle uğraşarak Peygamberin mirasına sahip çıkmadığı zaman Kudüs’ün haçlılar tarafından işgal edildiğine dikkat çekti.

Uysal, kâfirlerin Müslümanların dağınıklığını fırsat bilerek İslam ümmetinin bağrına Siyonist İsrail terör şebekesini karakol olarak kurduklarını hatırlatarak, “Ümmeti kontrol etmek, Müslümanların bir araya gelmemesi için savaşlar yaptırmak, Müslümanların kanını akıtmak istiyorlar. Bu dağınıklık durumundan faydalanmak için petrol kaynaklarını ve yeraltı zenginlikleri ellerine geçirip vampir gibi emmek için bu Siyonist şebekeyi başımıza musallat ettiler. Filistinli bacılarımızın namuslarını tarumar ettiler. Gençleri zindanlara atıldı. Sokak ortasında azizlerin canlarına kıyıldı. Bu da yetmiyormuş gibi Filistinliler terörist gösterildi. Orta doğu savaş alanına çevrildi. İslam ülkeleri başlarını kaldırmasın diye iç savaşlar ve isyanlar başlatıldı.” dedi.

Kudüs davasının İslam ümmetinin kanayan yarası olduğunu, bir Filistin, bir Arap davası olmadığını, Kudüs’e sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler